Zadanie 3. Opracowanie, wdrażanie i ewaluacja programów profilaktyki uniwersalnej, wskazującej i selektywnej ukierunkowanych na zapobieganie zachowaniom samobójczym, dostosowanych do potrzeb różnych populacji
W latach 2021-2024 zostały zrealizowane następujące działania:
Przegląd literatury naukowej dotyczący zagadnieniom występowania zaburzeń psychicznych i ryzyka samobójstwa.
Wybór szkolnego programu profilaktyki zachowań samobójczych SOS Signs of Suicide. Zawarcie umowy licencyjnej między Ministerstwem Zdrowia i MindWise Innovatio (posiadającego prawa autorskie do programu)
Opracowanie spisu zagadnień dla programów profilaktycznych.
Adaptacja treści do warunków w Polsce, stworzenie opisu sytuacji klinicznych, przypisanie im stosownych procedur postępowania, opracowanie warunków realizacji interwencji w polskim systemie opieki psychiatrycznej.
Nawiązano współpracę z 29 szkołami w celu przeprowadzenia pilotażu programu SOS (24 szkoły ponadpodstawowe i 5 szkół podstawowych).
Przygotowano tłumaczenie 7 filmów sesji przypominających dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Realizatorami zadania są: IPiN, MZ, MEN, PTS, jednostka podległa MZ właściwa w sprawie uzależnień, ORE oraz MSW, MON, MS we współpracy z Koordynatorem w odniesieniu do służb mundurowych i osób osadzonych, JST.
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić jakość wyświetlanych treści. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą: Politykę prywatności..