O programie

W dniu 30 marca 2021 r. Rada Ministrów przyjęła Narodowy Program Zdrowia (NPZ) na lata 2021-2025. Celem strategicznym Narodowego Programu Zdrowia jest zwiększenie liczby lat przeżytych w zdrowiu oraz zmniejszenie społecznych nierówności w zdrowiu.

Cele operacyjne NPZ obejmują:
1. Profilaktykę nadwagi i otyłości.
2. Profilaktykę uzależnień.
3. Promocję zdrowia psychicznego.
4. Zdrowie środowiskowe i choroby zakaźne.
5. Wyzwania demograficzne.

W ramach powyższych celów operacyjnych realizowane są zadania z zakresu zdrowia publicznego przez ministra właściwego do spraw zdrowia, we współpracy z właściwymi ministrami, zgodnie z działami administracji rządowej oraz inne podmioty wskazane w ustawie o zdrowiu publicznym.
W NPZ w ramach celu operacyjnego 3 – w części Zapobieganie Zachowaniom Samobójczym zaproponowany został katalog zadań z zakresu zapobiegania zachowaniom samobójczym.

Zadania Programu Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym:

Jeśli jesteś dziennikarzem, redaktorem lub wydawcą i potrzebujesz eksperckiego komentarza albo wywiadu dotyczącego tematyki zachowań samobójczych skontaktuj się z nami! Znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego rozmówcę lub doradzimy. Zapoznaj się też z gotowymi materiałami informacyjno-edukacyjnymi dostępnymi na tej stronie, w tym przede wszystkim z rekomendacjami dotyczącymi informowania o zrachowaniach samobójczych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w temacie zapobiegania zachowaniom samobójczym przejdź do biblioteki i skorzystaj z naszej bazy bezpłatnych materiałów.

Strona główna projekt
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić jakość wyświetlanych treści. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą: Politykę prywatności..
Dowiedz się więcej
Skip to content